Bitcoin Ajandası

Yeni Ethereum Güncellemesi 24 Saat İçinde Başlatılacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yeni Ethereum Güncellemesi 24 Saat İçinde Başlatılacak!

Yeni Ethereum Güncellemesi 24 Saat İçinde Başlatılacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Yeni Ethereum güncellemesinin tarihi normale göre beklenenden daha erken şekilde 24 saat içinde planlanınca yatırımcıları harekete geçirdi.

Yeni Ethereum güncellemesine geçiş yapılmadan öncesinde ağ içinde 8 Aralık 2021 Çarşamba gecesi 13.773.000 blok numarasında yayınlanmak üzere bir güncelleme almaya hazır hale getirildi. Piyasadaki artan oynaklıkla birlikte ağ, güncellemeyi beklenenden daha erken sonuç alabilir.

Yeni Ethereum Güncellemesinde Ne Olacak!

Yeni Ethereum Güncellemesinde Ne Olacak!
Yeni Ethereum Güncellemesinde Ne Olacak!

Önceki Ethereum güncellemelerine göre bu sefer ağdaki çeşitli mekanizmaları değiştirmek, eklemek veya kaldırmak için tasarlama yapılırken, Arrow Glacier ağ güncellemesinde, blok zincirinin büyük güncellemeler üzerinden yükseltme aldığı bir güncellemedir olmuştur.

Yükseltme, ağ içerisinde Ethereum blok zincirine ekleme yapılırken, ağın zorluk seviyesinde oldukça önemli ölçüde artış görülmesi için tasarlanmıştır. Madencilerin yeni bloklar açmasını durdurması üzerine özel bir mekanizma olan zorluk bombasının parametrelerini değiştirmek ve birkaç ay geriye itmek için tasarı sağlanmıştır.

Ethereum’la ilgili detaylı bilgiler alabilmek için https://bitcoinajandasi.com/ethereum-gibi-kripto-para-birimlerinin/ blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Ropsten Test Ağını Tamamen Pos’a Geçirmeye Karar Verildi

Zorluk bombasında, yalnızca Ethereum ana ağı içerisinde ve Ropsten test ağında bulunan PoW ağlarını etkilemeye uğratacaktır. Ethereum ağı PoW’dan PoS ağına geçiş halindeydi, bu yüzden zorluk bombasını yalnızca ana ağda ertelemeye ve mekanizmanın alternatif adı olan “Buz Devri” başlamadan önce Ropsten test ağını tamamen PoS’a geçirmeye karar verildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir