Bitcoin Ajandası

Metaverse Telefonu Gerekli Uygulamalarla Donatıldı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Yeni Metaverse Telefonunda Gerekli Uygulamalar Bulunacak!

O Yeni Metaverse Telefonunda Gerekli Uygulamalar Bulunacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

HTC tarafından yakın zamanda piyasaya sürülecek olan yeni metaverse telefonunda, sanal evrende gezinebilmek ve işlem yapabilmek için ihtiyaç duyulan NFT cüzdanı, kripto para gibi çeşitli uygulamalara yer verilecek.

Metaverse Telefonu Gerekli Uygulamalarla Donatıldı

Metaverse Telefonu Gerekli Uygulamalarla Donatıldı
Metaverse Telefonu Gerekli Uygulamalarla Donatıldı

Akıllı telefon sektörünün öncü isimlerinden HTC, metaverse’le uyumlu olacak şekilde tasarlanan, kripto para ve NFT fonkisyonelliğini içeren ilk Viverse telefonunu kullanıcısına sundu. HTC Desire 22 Pro adı verilen bu yeni metaverse telefonu, NFT ve kripto paralar başta olmak üzere meta evrenine telefon üzerinden erişim sağlama ve varlıkları yönetebilme imkânı sunan uygulamalarla donatılmış olacak. Üstelik Viverse uygulaması sayesinde dijital pazarlarda NFT satın alınmasına ve duyuru başına kendi sanal alanını oluşturmasına imkân sağlanacak. Söz konusu bu yeni akıllı cihaz, Polygon ve Ethereum tabanlı bir kripto par cüzdan uygulamasıyla piyasada yerini alacak.

Daha Önce de Kripto Para Uyumlu Telefon Çıkarıldı

HTC Desire 22 Pro, içeriği kablo olmadan VR başlığına yansıtma olanağı sunan HDCP 2.2 bağlantısına sahip markanın hafif Vive Flow VR başlığına uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

HTC, kripto para teknolojisini ilk olarak benimseyen üreticilerden biridir. Hatırlanacağı üzere akıllı telefon üreticisi, 2018 yılında yerleşik bir kripto para cüzdanına ve tam anlamıyla Bitcoin node’u çalıştırma potansiyeline sahip olan Exodus 1 akıllı cep telefonunu piyasaya sürmüştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir