Bitcoin Ajandası

Terra Yatırımcılarına Müjde! Yeni Terra Blok Zinciri Faaliyete Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra Yatırımcılarına Müjde! Yeni Terra Blok Zinciri Faaliyete Geçti!

Terra Yatırımcılarına Müjde! Yeni Terra Blok Zinciri Faaliyete Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
3 0

Terraform Labs şirketinin kurucusu ve CEO’su Do Kwon tarafından yapılan açıklamaya göre platformun yeni Terra blok zinciri bu sabah TSİ 9’da faaliyete geçirildi. Topluluk üyelerine umut vadeden bu yeni blok zinciriyle birkaç hafta önce yaşanan algoritmik stabilcoin UST’nin çöküşünün ardından kötüye giden ekosistemin yeniden hareketlendirilmesi hedefleniyor.

Yeni Terra Blok Zinciri Artık Kullanılabiliyor

Yeni Terra Blok Zinciri Artık Kullanılabiliyor
Yeni Terra Blok Zinciri Artık Kullanılabiliyor

Çöküşle beraber Terra’nın sisteminde yaşanan fiyaskonun ardından Terra’nın adındaki proje geliştirme firması olan Terraform Labs, yeni bir blok zincirinin hayata geçirilmesi konusunda öneride bulundu. Bugün gerçekleştirilen lansman öncesinde şirket yönetimi, yeni hayata geçirilen LUNA 2.0 airdrop’unu ana ağ haline getirebilmek adına adını “Terra Classic” olarak değiştirme teklifini oyladı.

Yeni LUNA Airdrop Üzerinden Dağıtılacak

Bugün gerçekleştirilen lansmanın en önemli konusu Classic blok zincirindeki Terra paydaşlarına yeni LUNA kripto para biriminin airdrop üzerinden dağıtılacak olması oldu. Resmi olarak yapılan açıklamaya göre paydaşların alacağı LUNA 2.0 airdrop miktarı, UST’nin depeg’inden önce tutulup tutulmadığına göre belirlenmiş olacak.

Bu sabah faaliyete geçirilen LUNA 2.0 yeni blok zinciri Kraken, Binance, Bitfinex, Huobi Global, Bybit ve KuCoin gibi sektörün en büyük ve en önemli merkezi kripto para borsaları tarafından desteklendiği duyuruldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir