Bitcoin Ajandası

Yeni Varyantın İsmi Omicron! Aynı Addaki Token 10 Kat Arttı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yeni Varyantın İsmi Omicron! Aynı Addaki Token 10 Kat Arttı!

Yeni Varyantın İsmi Omicron! Aynı Addaki Token 10 Kat Arttı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

DeFi protokolü Omicron’un ismi yeni varyanttan gelmeye başladı. Token’ı OMIC’in Cuma gününde 70 dolar olan fiyatına, Pazar günü ise 710 dolara kadar artış görüldü.

Yeni koronavirüs varyantı olan Omicron ile aynı adı koyan merkeziyeti olmayan rezerv para protokolünün kendi token’ı olan OMIC’teki inanılmaz artış bu hafta sonu ön planda oldu. Özellikle de kripto para endüstrisinde görülen düşüşün içine girdiği bir döneme göre 10 kat artış gören OMIC, 70 dolardan 2 günde 700 doların üzerine çıkarak dengeyi şaşırttı.

Yeni Varyantın İsmi Omicron!

Yeni Varyantın İsmi Omicron!
Yeni Varyantın İsmi Omicron!

Token içerisinde görülen artış sonucunda uzmanlar kripto para sektörü içindeki mantıksız oluşan durumlarla ilgili olarak birlikte balonlardan bir tanesi gösterildi. Bilinenlerin üzerine kripto paralar konusunda da sadece isimlere göre alım yapan ve büyük getiriler hedeflemelerde de büyük bir kitle bulunmaya başlandı. Bu kalabalık yatırımcı grubunda ise yeni varyant ile kısmi olarak aynı adı taşıma ile bu token’a da yine bu sebeple yatırım yapmış olabilir.

Tahvil tabanlı bir “yield farming” yani getirilere göre projesi olan Omicron, Ethereum ölçeklendirme teknolojisinden Arbitrum üzerine inşası gerçekleştirildi. Ancak proje kapsamında koronavirüs ile hiçbir ilgisi bulunmazken veri sağlayıcı siteler içerisinde de OMIC token’ın toplam arzı 1 milyon olarak görülüyor. Ancak Coingecko ve Messari gibi bilindik siteler içerisinde proje hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor.

OMIC’in hiçbir merkezinde borsa üzerine listelenmesiyle olması ve sadece SushiSwap merkezi bulunmayan borsasında alım satım yapabilmesine de dikkat çekiyor.

Arzı Gittikçe Artıyor

OMIC token ile ilgili konuşma yapan bir proje yetkilisi de stake yapmak isteyenler için avantajı elinde bulundurduğunu dile getirdi. Çünkü projenin yeni bastığı token’larda da büyük çoğunluğunun stake yapan kullanıcılara dağıtımının gerçekleştirdiğini açıkladı. Dolayısıyla arzın artmasına göre bu durumdan ötürü fiyat konusunda önemli olmaya devam etse de, “stake” yapanların kazancı otomatik olarak ayarlanan bakiyeler sayesinde artışa uğruyor.

Cuma gününde 70 dolar olan Pazar günü itibariyle ise 711 dolara kadar yükselen OMIC, şu anda 595 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir