Bitcoin Ajandası

Yuga Labs Şirketinin Yeni CEO’su Tecrübeli Bir İsim Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yuga Labs Şirketinin Yeni CEO’su Tecrübeli Bir İsim Oldu!

Yuga Labs Şirketinin Yeni CEO’su Tecrübeli Bir İsim Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Activision Blizzard şirketinin eski yöneticisi Daniel Alegre, NFT sektöründe önemli bir yere sahip olan isimlerden Yuga Labs şirketinin yeni CEO’su olarak atandı.

Gerçekleştirilen bu yöneticisi değişikliğinin ardından şirketin yeni üst düzey yöneticisi Daniel Alegre ile Yuga Labs’ın metaverse çalışmalarını hızlandıracağı düşünülüyor. Alegre, bugüne kadar kariyerinde Google, Activision Blizzard ve Bertelsmann gibi önemli şirketlerde yönetici pozisyonunda görev almış bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Yuga Labs Şirketinde Tecrübeli Bir Yönetici Var

Yuga Labs Şirketinde Tecrübeli Bir Yönetici Var
Yuga Labs Şirketinde Tecrübeli Bir Yönetici Var

Bored Ape Yatch Club (BAYC) ve CryptoPunks gibi sektörde yanı uyandıran NFT koleksiyonlarının mimarı Yuga Labs şirketinin yeni üst düzey yöneticisi Daniel Alegre oldu. Alegre, yeni görevine başlayabilmek için 1 Nisan itibariyle Activison Blizzard şirketindeki başkan ve işletme müdürü görevinden istifa etti.

Konuyla alakalı olarak sosyal medya hesbaı üzerinden bazı açıklamalarda bulunan Alegre, bir sonraki bölüm için son derece heyecanlı olduğunu ifade etti.

Ünlü yönetici uzun yıllardır oyun, eğlence ve teknoloji gibi sektörlerde görev almaktadır. Alegre’nin LinkedIn profiline göre Google’da görev almadan önceki 6 yıllık süreçte Almanyalı medya şirketi Bertelmanns’ta görev aldı.

Daniel Alegre’nin Yuga Labs kadrosuna dahil oluşu, NFT sektöründe cesur bir hamle olarak değerlendirildi. Blok zinciri rol yapma oyunu olarak bilinen Illuvium’un kurucu ortaklarından olan Kieran Warwick, Yuga Labs’ın söz konusu bu yeni işe alımının GamFi’nin tümü için büyük bir adım olduğunu ifade ediyor. Web3 oyunlarındaki bir sonraki kripto boğa koşusunu tetikleyeceğini de iddia etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir