Bitcoin Ajandası

Yükseltme Sonrasında EthereumPoW Sorunlar Yaşıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yükseltme Sonrasında EthereumPoW Sorunlar Yaşıyor!

Yükseltme Sonrasında EthereumPoW Sorunlar Yaşıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Dün erken saatlerde başarı bir şekilde gerçekleştirilen Ethereum Merge yükseltmesinin ardından EtherumPoW ağında çeşitli sorunlar ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre bir grup kullanıcı tarafından oluşturulan söz konusu bu ağ, bocalamaya başladı.

Aylardır devam eden bekleme sürecinin ardından hard fork yapılmasıyla Mainnet’in Proof of Work mekanizmasında kalmasını sağlayan topluluk üyeleri, ağda yaşanan teknik problemlerle karşı karşıya kaldı.

EthereumPoW Teknik Olarak Problem Yaşıyor

EthereumPoW Teknik Olarak Problem Yaşıyor
EthereumPoW Teknik Olarak Problem Yaşıyor

Kripto para sektöründe uzun zamandır heyecanla beklenen Merge yükseltmesi dün (15 Eylül) başarılı bir şekilde tamamlanmış oldu. Ethereum’un PoS’a geçişinden memnun olmayan bir grup topluluk üyesi Mainnet’i forklayarak Ethereum PoW ağını oluşturmuştu. Yükseltme sonrasında söz konusu ağda problemler yaşanmaya başladı.

Bu yeni ağın yerel tokeni olan ETHW’lerin airdop vasıtasıyla kullanıcılarına dağıtılacağı ifade edilmişti. Fakat ağ aktif edildikten kısa bir süre sonra kafa karışıklıkları ve dolandırıcılık vakaları söz konusu olmaya başladı. Bununla beraber ETHW fiyatına ciddi bir düşüş yaşandı.

Diğer yandan bahsi geçen problemlerden birinin EthereumPoW’un yeni zincir ID’si olduğu belirlendi. Blok zincirleri benzeri olmayan ağlar olması nedeniyle tanımlayıcı olarak Zincir ID tercih ederler. Ayrıca yeni ağın dijital işlemlerinden elde edilen verileri hisse kanıtı zincirinden ayırt edebilmek adına yeni bir kimliğe ihtiyaç duyabilir.

EthereumPoW’un gerçek Ethereum ağından aldığı güncellenmil Zincir ID’si 10001 koduydu. Söz konusu kimlik, ChainList verilerine göre Testnet belirteci olarak bilinen Smart Bitcoin Cash tarafından çok daha önce alınmış bir kimlikti. Bu durumda Ethereum PoW ağının tüm bu sorunlar nasıl çözüme kavuşturacağı merak konusu oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir