Bitcoin Ajandası

2023 Avalanche – AVAX Yorumlari ve Gelecek Tahminleri
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. 2023 Avalanche – AVAX Yorumları ve Gelecek Tahminleri

2023 Avalanche – AVAX Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
65 0

Avax ya da başka bir değişle Avalanche Coin, son yıllarda metaverse coinlerin yanında ciddi bir atılım gerçekleştiren kripto para birimidir. Geçtiğimiz yılın sonunda grafiğinde önemli bir yükseliş gösteren bu coinle alakalı merak edilen pek çok farklı konu bulunurken, en önemlilerinden biri ise Avax yorum ve Avax’ın geleceğidir.

Öncelikle Avax’ı açıklayacak olursak; herhangi bir merkeze sahip olmayan Defi uygulamaları, ticaret, sanal finansal varlık ya da bunun gibi servislerin geliştirilmesine imkan tanıyan bir platformdur. Avalanche olarak da bilinen Avax Coin, Ava Labs tarafından geliştirilmiştir. 2020 Eylül döneminde ortaya çıkan ve o günden bugüne piyasadaki yerini koruyan bu coin, platformun temel tokeni olarak bilinir. Ayrıca ekosistemde pek çok farklı yerde kullanılıyor olması ve proje kapsamında kullanıcılara sunulan ödüllerin Avax Coin olması da platformla alakalı bilinenler arasında yer alır. Sektörde son derece yeni olan bu platform hakkında çeşitli araştırmalarda bulunan yatırımcı ve tüketiciler, uzmanların Avax yorumlarını ve coinin geleceğinin ne yönde seyredeceğini de merak edebiliyor.

Avalanche – Avax Yorumu ve Geleceği

Avalanche - Avax Yorumu ve Geleceği
Avalanche – Avax Yorumu ve Geleceği

Kripto para borsasında işlem gören Avax Coin, tüketicilerin akıllı sözleşme ve çeşitli son teknoloji ürünler aracılığıyla merkeze ihtiyaç duymadan ticarileştirmesine olanak sağlayan bir projedir. Projenin hedefleri arasında;

 • Finansal bir varlık geliştirerek piyasaya sunmak,
 • Küresel varlık borsası olma yolunda ilerlemek gibi olgular yer alıyor.

Dünya üzerinde sanayi ticari işlem tamamlama standardına sahip akıllı sözleşme ağı olma konusunda bir ilk olarak değerlendirilen Avalanche, böylelikle birçok uzman ve yatırımcının da dikkatini çekebiliyor.

Ava Labs tarafından geliştirilerek piyasa sunulan Avax Coin’in 3 farklı yardımcı kurucusu bulunuyor. Bu kurucuların başında Emin Gün Sürer yer alırken, Sürer’in daha önce Bitcoin ve merkezi olmayan ağlar üzerine çalışmış, deneyimli bir yazılım uzmanı olduğu dikkat çekiyor. Dolayısıyla sağlam temellere sahip olan Avax Coin’in geleceğinin umut vaat ettiği söylenebiliyor.

Günümüzde pek çok Avax yorum ve analisti, Avalanche Coin’in gelecekte önemli ölçüde kazanç sağlayabileceğini düşünüyor. Proje özel bir hedef doğrultusunda geliştirilmiş olsa da, borsada sergilediği tutum ve grafiklere yansıyan fiyat performansı, ilerleyen süreçlerde coinin değerleneceğini gösteriyor.

Avalanche – Avax Piyasa Değeri

Avax, zincir ağları arasında en popüler olanlardan biridir. Bir Türk girişimi olarak da değerlendirebildiğimiz Avax, birçok analist ve yatırımcının radarına girebiliyor. Diğer kripto para birimlerinde olduğu üzere yatırım son derece riskli olduğunu Avax yorumları ile belirten analistler, ayrıca 2023 yılında yatırımcılarını memnun edebileceğini de söylüyor.

Avalanche yorum ve grafiklerini incelediğimizde Avax Coin’in piyasa değerinde yukarı yönlü bir seyrin yaşandığını görüyoruz. Son günlerde değeri artan ve yukarı yönlü trendini sürdürmeyi başaran Avax coin’in piyasa değeri ise 229,896,420,519.60 dolar olarak biliniyor. Üstelik bu rakamlar doğrultusunda Avalanche Coin piyasa değeri sıralamasında ilk 15’te yerini almayı başararak 12’inci sıradan işlem görmeye başlamış.

Avax yorum ve verilerine göre günümüzde Avax Coin’in en çok işlem gördüğü piyasalar şunlardır:

 • Binance
 • Bitget
 • OKX
 • Mandala Exchange
 • AAX
 • DigiFinex

Bu gibi dünyaca ünlü kripto para borsaları üzerinden Avax coin yorumlarını inceleyebilir, coinin grafiği ve piyasadaki durumu hakkında fikir edinebilirsiniz.

AVAX Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

Kripto para piyasasında geleceği parlak olan coinlerden Avax, günümüzde birçok analist tarafından Avax yorumlarında tüketici için iyi bir yatırım aracı olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla Avax Coin’in kripto borsasında işlem görmeye başladığı günden bu yana görmüş olduğu en yüksek değeri de merak konusu haline geliyor. Kayda geçen geçmiş dönem verilerine baktığımızda Avax Coin, yaklaşık 2 ay öncesinde tarihinin en büyük rekorunu kırarak 1.981.72 dolardan işlem gördü. Avax yorumlarına göre coinin en yüksek değeri ile bugünkü değeri kıyaslandığında yüzde 52 civarında değer kaybı yaşadığı görülüyor.

AVAX Coin Ekşi Sözlük Yorumları

AVAX Coin Ekşi Sözlük Yorumları
AVAX Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Piyasada 4 yıllık bir geçmişe sahip olan ve kısa sürede yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran Avalanche, piyasalara yeni giriş yapan tüketicinin merakını uyandırıyor. Göstermiş olduğu olumlu yöndeki performansları ile yeni yatırımcıların radarına giren bu coin, Avax yorum, zincir ağları arasındaki popülerliği, grafikteki seyri ve geleceği hususunda araştırma konusu haline geliyor.

Avalanche yatırımcıları ve farklı kesimlerden tüketiciler Ekşi Sözlük’te Avax Coin yorumlarını dikkate alıyor. Ekşi Sözlük’te konu ile alakalı olarak belirtilen Avax yorumları ise şu şekilde seyrediyor:

 • https://eksisozluk.com/entry/132774551 Bir Avax Coin yatırımcısı ve Ekşi sözlük yazarı, Avalanche Coin’in 2021 Aralık dönemindeki faiz açıklamaları nedeniyle düşüş trendi gösterdiğini ifade ediyor. Bugün ise Avax Coin’in tam tersi yukarı yönlü seyir içerisinde olduğunu söyleyen yazar, kurucusu olan Ava Labs’ın doğru hamleler yaptığında ilerleyen süreçlerde daha da yükseliş göstereceğini düşünüyor.
 • https://eksisozluk.com/entry/131608155 Ekşi Sözlük yazarlarından bir diğeri Avax yorumunda bu coinin Ethereum, Bitcoin ve Binance coin gibi devlerden sonra borsadaki en yüksek değere sahip coin olabileceğinden bahsediyor.
 • https://eksisozluk.com/entry/132236602 Avax yorumcularından bir diğeri ise konu ile alakalı olarak projenin son derece önemli olduğundan ve Avax sayesinde tüketicinin kısa sürede pek çok işlemi gerçekleştirme imkanına sahip olduğundan bahsediyor.
 • https://eksisozluk.com/entry/131515381 Ekşi Sözlükte geçen Avax yorumlarından birinde yazar Avalanche coinin en sert BTC düşüşlerinde dahi nasıl sağlam durduğunu ifade ediyor. Ayrıca Avax coin’e yapılan yatırımın uzun vadede olması gerektiğini de belirtiyor.

AVAX Coin Twitter Yorumları

Ekşi Sözlük yorumları kadar Twitter Avax yorumları da merak edilen bir konudur. Son derece geniş block zincir ağlarından biri olması sebebiyle dikkatleri üzerine toplayan Avax coin, hem yatırımcıların hem de analistlerin yakın markajında bulunuyor. Genel olarak Twitter’da Avax coin yorumları şu şekildedir.

Bir Twitter kullanıcısı geçtiğimiz günlerde Avax Coin grafiği paylaşarak coinin 24 saatte gerçekleştirdiği yükselişini gözler önüne seriyor. Ayrıca kripto para piyasasında 1 milyonu aşkın işlem gördüğünü de ifade ediyor.

Konu ile alakalı olarak dün atılan bir tweette ise Avax’ın gün içerisinde gerçekleştirdiği işlemin 1,1 milyondan fazla olduğu ve bu rakamın Ethereum’un yüzde 96’sına tekabül ettiği belirtiliyor. Avax yorumlarında bulunan bu kullanıcı, takipçilerine coinin olumlu yönde seyredeceği sinyallerini veriyor.

 

Yine aynı kullanıcı tarafından farklı tarihte yapılan bir Avax yorumda Avalanche coinin avantajlarından bahsediliyor. Avax Coin’in hızlı ve uygun maliyetli işlem imkanı sunduğunu söyleyen Avalanche yorumcusu, ayrıca projenin topluluğu destekleyen, geliştirici ve doğrulayıcı olduğunu da söylüyor.

Avalanche – Avax Fiyat Tahmini

Avax coin yorumları dışında fiyat tahminleri de yatırımcılar açısından son derece önemlidir. Günümüzde birçok tüketici yeni bir yatırım aracı içerisine girdiğinde fiyat tahminleri ve gelecek yorumları hakkında çeşitli araştırmalarda bulunuyor.

Öte yandan konuyla alakalı olarak Avax yorum yapan bazı uzmanlar, dalgalı olarak seyreden coinin yükselişe geçeceğini düşünüyor. 100 dolar bandı aşıldığında Avax coin için ciddi bir kar durumu söz konusu olurken, bu durumun Avalanche coinin yukarı yönlü seyrinde önemli bir veri olduğu da ifade ediliyor.

Avalanche fiyat tahminlerini kısaca özetleyecek olursak;

 • Coin Price Forecast uzmanlarına göre bu yıl Avax coinin yüzde 200 değer kazanacağı,
 • Dijital Coin Price uzmanlarına göre ise yüzde 50 oranında değer artışı yaşanacağı öngörülüyor. 

Avax coin günümüzde hızlı dijital sözleşme teknolojisine sahip kripto para birimlerinden biridir. Bu özelliği sayesinde piyasada hızlı bir değer kazancı yaşasa da Avax ve diğer bütün kripto paraların son derece riskli bir yatırım aracı olduğunu hatırlatmak gerekir.

AVAX Coin Geleceği 2023

Uzmanların yakından takip ettiği Avox Coin’in, günümüzde olduğu gibi ilerleyen süreçlerde de zaman zaman dalgalanmalar yaşaması bekleniyor. Buna karşın 2023 yılında yükseliş trendini sürdüreceği öngörülen bu coinin, kısa sürede minimum 27,96 dolar seviyesine ulaşacağı umut ediliyor. Ayrıca öngörülen ortalama fiyatın 28,79 dolar, maksimum fiyatınsa 333,90 dolar olması bekleniyor.

AVAX Coin Geleceği 2024

Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi Avox Coin’de de yatırım açısından sonraki 5 yıl oldukça önemlidir. Dolayısıyla konuyla alakalı araştırmalarda bulunan potansiyel yatırımcılar 2024 yılı Avax yorumlarını da merak edebiliyor.

Uzmanlara göre 2025 yılında yatırımcıları boğa piyasası bekliyor. Dolayısıyla 2024 yılında Avax Coin’e ilginin büyük ölçüde artması beklenirken, bu gelişmelere bağlı olarak Avax değerinin ortalama 42,64 dolar seviyesine ulaşması da öngörülebiliyor.

AVAX Coin Geleceği 2025

Kripto para analistlerinin Avax yorumlarında 2025 yılından itibaren boğa piyasasının görüleceği belirtiliyor. Tahminlerin gerçekleşmesi durumunda 2025 yılında Avax coin’in maksimum 73,30 dolar seviyesinden işlem görmesi bekleniyor.

AVAX Coin Geleceği 2030

Avax coin’in geleceğini uzun vadede incelediğimizde, 2030 yılında büyük bir rekor kırılacağını söyleyebilmek mümkün. Elde edilen veriler ve uzman analist yorumlarına göre önümüzdeki 7 yılın sonunda Avax Coin değerinin 421,07 doları görmesi bekleniyor.  Analistler her ne kadar yorumlarında bir takım rakamlardan bahsetse de, bu rakamların yalnızca bir tahminden ibaret olduğunu, dolayısıyla bir öneri olarak kabul edilmemesi gerektiğini hatırlatalım.

Avax Coin Grafik

Herhangi bir merkeze sahip olmadan piyasada işlem görebilen Avax Coin, kripto piyasasında önemli bir rol üstleniyor. Piyasa değeri en yüksek olan kripto paralardan biri olması sebebiyle pek çok potansiyel yatırımcının dikkatini çeken Avax coin, son günlerde grafikte gösterdiği yükselişle de adından söz ettirmeyi başarmış görünüyor.

Piyasaya benzersiz bir proje ile sürülen Avax coin, her ne kadar dalgalı bir yükseliş gösterse de olumlu yorum toplayabiliyor. Avalanche’in grafikteki performansına baktığımızda yükseliş trendini yakalayabildiğini görüyoruz. Uzun vadeli yatırımlar için ideal bir araç olarak değerlendirdiğimiz Avax coin, block zincir ağlarını güncel tuttuğu için yatırımcısının güvenini kazanıyor. Dolayısıyla sadık bir yatırımcı kitlesine sahip olurken, yatırımcısını memnun edebilecek bir seyir gösteriyor.

Avax Coin Yükselen Grafiğini Neye Borçlu?

Avax Coin Yukselen Grafigini Neye Borclu 1
Avax Coin Yükselen Grafiğini Neye Borçlu?

Avax coin’in grafikteki olumlu seyri pek çok kesimin dikkatini çektiğinden, bu yükselişin neden kaynaklı olduğu herkes için ayrı bir merak konusudur. “Avax coin yükselen grafiğini neye borçlu?” sorusunun yanıtı esasında Avalanche sisteminin özellikleriyle yakından ilişkilidir. Güvenlik konusunda sağlam dijital sözleşmeler hazırlamak amacıyla geliştirilen bu sistem, işlemlerde sergilediği hızlı performansıyla avantajlı bir kullanım sağlıyor. Öte yandan Avalanche sistemi Erc-20 başta olmak üzere çeşitli Ethereum araçlarına katkı sağlaması bir artı olarak değerlendiriliyor. Avax coin bu gibi nitelikleri sayesinde yükselen grafiğe sahip bir kripto para birimi olarak dikkat çekebiliyor.

Avalanche yorum ve analizlerine göre Avax Coin’in değer kazanmasının bir başka nedeni kullanıcılarına önem veren token politikasıdır. Yürütülen bu politika, Avalanche sisteminin ortaklarına adaletli bir ortam sağlayabiliyor.  

Avax Coin Yorum

Metaverse coinlerin yanında önemli bir yükseliş kaydeden Avax, umut vaat eden bir kripto para birimi olarak değerlendirilebiliyor. Bu nedenle de bugünün şartlarında birçok tüketicinin araştırma konusu olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlar tarafından yapılan 2023 yılı Avax coin yorumları olumlu yönde olurken, grafikte gösterdiği performansı da bu yorumları destekliyor. 

Avax Coin Nedir? Bu Projede Amaç Nedir?

Avax coin, Avalanche sisteminin geliştirmiş olduğu bir kripto para birimidir. Herhangi bir merkeze bağlı olmadan çalışan bu sistem, finansal varlıklar, DeFi uygulamaları ya da ticari alanlarda çeşitli servislerin oluşturulmasına imkan tanıyan bir sistemdir. İlk kez 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmüş, o günden bu yana borsada ciddi bir ivme kazanmıştır. 

Avax Coin projesinin bir Türk girişimi olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Ava Labs tarafından 3 kişilik kurucu bir ekiple geliştirilen bu projenin mimarı ise Emin Gün Sirer’dir.  Ekibin diğer üyeleri ise Kevin Sekniqi ve Maofen “Ted” Yin olarak bilinir.

AVAX Coin Nasıl Alınır?

Avax coin satın almak son derece kolaydır. Pek çok farklı borsada işlem gören Avax Coin’i satın almak için ilk olarak bu borsalardan birinde hesap açmak gerekir. Hesap oluşturan ve yeteri kadar para yatıran tüketiciler “Kripto Al” seçeneğini kullanıp yönergeleri takip ederek dilediği miktarda Avax coin satın alabilir.

Avalanche Özellikleri Nelerdir?

Avalanche özelliklerinden bahsedecek olursak;

 • Özel izne ihtiyaç duyulan ya da duyulmayan ağların tek bir çatı altında işlem yapmasına imkan sağlaması,
 • Herhangi bir merkeze gerek duyulmadan işlem yapmasına olanak tanıması,
 • Kişi ya da kurumların az masraflı, hızlı ve güvenli bir şekilde para gerçekleştirmesini sağlaması,
 • Ödeme alma ve yapma konusunda kolaylık sağlaması olarak ifade edebiliriz.

Avalanche Coin Hangi Ülkenin?

“Avalanche Coin hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenlerin merak ettiği bir başka konu da hangi ülkeye ait olduğudur. Fakat Avax Coin’in bir merkezi bulunmadığından belli bir ülkeye bağlı olduğunu da söylemek mümkün değildir.

Avax Coin Güvenilir mi?

Avalanche projesi, piyasaya sürüldüğü günden bu yana sahip olduğu altyapısı ve projenin sağlamlığı ile güvenilirliğini kanıtlamıştır. Fakat kripto borsasında güvenilir olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Kripto para borsasının her zaman için risk taşıdığını unutmamak gerekir.

AVAX Coin İşlem Hacmi

Piyasadaki en büyük işlem hacmine sahip olan kripto paralardan biri de Avax Coin’dir. Avax coin ve grafiğine göre son 24 saatlik işlem hacmi 9,679,858,797.58 dolar civarında olduğu biliniyor. Bu rakamlar doğrultusunda işlem hacminin bir önceki güne göre yüzde 19 civarında büyüğü de görülebiliyor.

Avax Coin Hangi Borsalarda Mevcut?

Avax Coin pek çok farklı piyasada işlem gören bir kripto paradır. Dünya çapında faaliyet gösteren bu piyasalardan birkaçı şunlardır:

 • Binance
 • Mandala Exchange
 • Huobi Global
 • Lbank
 • AAX
 • Bitrue
 • OKEx
 • KuCoin
 • Coinbase Exchange
 • Gate.io
 • DigiFinex
 • Cointiger

Bunlar dışında Avax Coin’in işlem gördüğü en büyük yerli krito para borsaları ise;

 • Paribu,
 • Btc Turk,
 • BitTurk,
 • Bitay olarak örneklendirebiliriz.

AVAX Coin Uzun Vadede Ne Olur?

Bugünün piyasa verilerine inceleyen birçok Avax yorumcusu, Avax Coin’in uzun vadede yatırım yapılması gereken bir kripto para olduğunu ifade ediyor. Gelecekte önemli gelişmeler göstereceği ve büyük ölçüde değer kazanacağı düşünülen Avax coin, ideal bir yatırım aracı olarak örnek gösterilebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir